Abracon Corporation ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T
ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T.pdf
Availability of ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T
QUANTITY
ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T
Related LinksABM3C-32.0, ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T Details Description
Related parts for ABM3C-32.000MHZ-D4Y-T
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL 122.88MHZ CLOCK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.21 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
ADAPTER EX M50-1 1/4 NPT datasheet.pdf
FERRITE BEAD 10 OHM 0201 datasheet.pdf
COMBO 13W3 M PCB R/A G50 ZINC datasheet.pdf
COUNTER DIG HOUR IP66 0-4000 DAY datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf