Abracon Corporation ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T
ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T.pdf
Availability of ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T
QUANTITY
ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABM7 and ABM11 Crystals
3D ModelABM7.pdfABM7.stp
PCN Obsolescence/ EOLABM7 Series 14/May/2015
ABM7 Series 24/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM7
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T
Related LinksABM7-14.74, ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T Details Description
Related parts for ABM7-14.7456MHZ-D2Y-T
D-SUB CABLE - MMM15K/MC16M/X datasheet.pdf
GASKET FOR 1590Z SERIES datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
DSUB HD SERVICE CRIMP TOOL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 8 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 15POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf