Abracon Corporation ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T
ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T
Brief Description
Crystal 48.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T.pdf
Availability of ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T
QUANTITY
ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T
Internal Part NumberEIS-ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T
Related LinksABM7-48.000M, ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T Details Description
Related parts for ABM7-48.000MHZ-D-2-Y-F-T
RES SMD 5.11KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 200MA 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10POS SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 16SOIC datasheet.pdf