Abracon Corporation ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T
ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T
Brief Description
CRYSTAL 9.84375MHZ 10PF SMD
Datasheet Download
ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T.pdf
Availability of ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T
QUANTITY
ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T
Internal Part NumberEIS-ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T
TypeMHz Crystal
Frequency9.84375MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T
Related LinksABM7-9.84375MH, ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T Details Description
Related parts for ABM7-9.84375MHZ-10-R50-D4Q-T
RES SMD 560K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12.6VC SMD datasheet.pdf
RES 3.52K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf
330UF 16V 12,5X30MM 125C 8000H datasheet.pdf
1500UF 250V 35X105MM 105C 5000H datasheet.pdf