Abracon Corporation ABM8-13.000MHZ-B2-T
ABM8-13.000MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8-13.000MHZ-B2-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 20ppm 18pF 120 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8-13.000MHZ-B2-T.pdf
Availability of ABM8-13.000MHZ-B2-T
QUANTITY
ABM8-13.000MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8-13.000MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-ABM8-13.000MHZ-B2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM8.pdfABM8.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM8
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8-13.000MHZ-B2-T
Related LinksABM8-13.0, ABM8-13.000MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8-13.000MHZ-B2-T Details Description
Related parts for ABM8-13.000MHZ-B2-T
RECEPT WRAPOST .072"DIA .260" datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC50H/AE50G/HKC50H datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 14KV R42 DISK datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (SEALED, 1A1B, SIN datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 5W datasheet.pdf