Abracon Corporation ABM8-27.000MHZ-B2-T
ABM8-27.000MHZ-B2-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8-27.000MHZ-B2-T
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8-27.000MHZ-B2-T.pdf
Availability of ABM8-27.000MHZ-B2-T
QUANTITY
ABM8-27.000MHZ-B2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8-27.000MHZ-B2-T
Internal Part NumberEIS-ABM8-27.000MHZ-B2-T
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8-27.000MHZ-B2-T
Related LinksABM8-27.0, ABM8-27.000MHZ-B2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8-27.000MHZ-B2-T Details Description
Related parts for ABM8-27.000MHZ-B2-T
PIN PHOTODIODE 850NM SIDE VIEW datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL WHT 1X3.94" datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MONITOR TRPL SPPLY PREC 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PIN .062 20-24AWG AU CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf