Abracon Corporation ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3.pdf
Availability of ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
QUANTITY
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
Internal Part NumberEIS-ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelABM8.pdfABM8.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM8
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
Related LinksABM81-32.000, ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3 Details Description
Related parts for ABM81-32.000MHZ-10-B1U-T3
IC OFFLINE SWIT PWM UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN BLOWER 97.2X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 1AWG #1/2" datasheet.pdf
CBL ASSY M-F 1.35MM 3' 24 AWG datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 8" 8S MED datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/TELCO MOD TP datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf