Abracon Corporation ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3
ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 10pF 120 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3
Related LinksABM8G-12.0, ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 2A 8DFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 20A DIN RAIL datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 3A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
WASHER UNIV 2 WASHERS/PKG datasheet.pdf
AB 19C 19#16 PIN PLUG datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 3MM RND .313" datasheet.pdf