Abracon Corporation ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3
ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3
QUANTITY
ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3
Related LinksABM8G-12.288, ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-12.288MHZ-18-D2Y-T3
IC DRIVER MOSFET HI SIDE SOT143 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 48V datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 150KHZ 8DFN datasheet.pdf
SENSOR PHOTO datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.62M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf