Abracon Corporation ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3
ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3
Related LinksABM8G-13.0, ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-13.000MHZ-4Y-T3
FIXED IND 6.8UH 300MA 420 MOHM datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO PROG 6CLCC datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR M528X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RCVR ONLY PHOTO MINI S/V THRU datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V USQ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf