Abracon Corporation ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3
ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductABM8G Series SMD Crystals
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM8G
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3
Related LinksABM8G-13.00, ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-13.000MHZ-B4Y-T3
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 50POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf