Abracon Corporation ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T
Related LinksABM8G-14.74, ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T
STORAGE CONT 16-7/8X10X3-1/2 datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 39.1UH 900MA 142 MOHM datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 RED,YLW,X DIFF datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 100MA 3.3 OHM datasheet.pdf
IPD M12 NONSHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
GROMMET EDGE FLAME RTRDT 1=100' datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf