Abracon Corporation ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3
Related LinksABM8G-14.74, ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-14.7456MHZ-B4Y-T3
TRANS NPN 90V 30A TO-3 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-QFN datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 40POS .050" datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 5V 36" datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 200K 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG WHITE 1000' datasheet.pdf