Abracon Corporation ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T.pdf
Availability of ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T
QUANTITY
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T
Internal Part NumberEIS-ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T
Related LinksABM8G-18.4, ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T Details Description
Related parts for ABM8G-18.432MHZ-B4Y-T
CONN HEADER 2MM 40POS T/H GOLD datasheet.pdf
RES 270 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 680PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 100.14111MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CABLE 19COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf