Abracon Corporation ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
Related LinksABM8G-22.11, ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-22.1184MHZ-4Y-T3
CONN RECEPT 40POS .050 VERT DUAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC CODEC AUD HDPN AMP COMM 48QFN datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
PREMOFLEX 1.00 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf