Abracon Corporation ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3
ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3
Related LinksABM8G-24.0, ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-24.000MHZ-4Y-T3
CAP CER 100PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC SNGL 12V OUT 30W datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 86POS 0.156 datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
QF50 SRD HDR VT .76AU 50POS datasheet.pdf
50MM PNP 0.5M CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf