Abracon Corporation ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3
QUANTITY
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3
Related LinksABM8G-26.000, ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-26.000MHZ-18-D2Y-T3
RES SMD 60.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ 16TSSOP datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN SPRING PAD 6POS SNGL SMD datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1.5W 0.0025% AXIAL datasheet.pdf