Abracon Corporation ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3
ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3
Related LinksABM8G-26.00, ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-26.000MHZ-B4Y-T3
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 15PF 10V 0402 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION DP83848T datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONVERTER DIN RAIL datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 10 SILVER datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CUT-OFF PLUNGER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 30MM datasheet.pdf