Abracon Corporation ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
QUANTITY
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
Related LinksABM8G-27.000, ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-27.000MHZ-18-D2Y-T3
PTC .50A 15VDC RESETTABLE 1812L datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 234K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
GLAND BUSHING 10PCS datasheet.pdf
CONN EDGE .100 88POS DR DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SKT datasheet.pdf