Abracon Corporation ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3
ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3
Brief Description
Crystal 33.0000MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3.pdf
Availability of ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3
QUANTITY
ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3
Internal Part NumberEIS-ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3
3D ModelABM8G.pdfABM8G.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMHz Crystal
Frequency33MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3
Related LinksABM8G-33.00, ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3 Details Description
Related parts for ABM8G-33.000MHZ-B4Y-T3
SPRING LATCH 2 PC PART datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC WHITE 3" datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RMS POWER DETECTOR 8-DFN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 41MM datasheet.pdf
LUP 12.70/02/90 3.2SN GY datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf
LITEPIPE ROUND 3MM CLEAR datasheet.pdf
MPPS Miniature Package Power Solutions DUAL 15V NPN LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf