Abracon Corporation ABM8X-101-24.000MHZ-T
ABM8X-101-24.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8X-101-24.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8X-101-24.000MHZ-T.pdf
Availability of ABM8X-101-24.000MHZ-T
QUANTITY
ABM8X-101-24.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8X-101-24.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABM8X-101-24.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM8X-101.pdfABM8X-101.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABM8X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±25ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8X-101-24.000MHZ-T
Related LinksABM8X-101-, ABM8X-101-24.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8X-101-24.000MHZ-T Details Description
Related parts for ABM8X-101-24.000MHZ-T
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T SOLDER LUG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 21A datasheet.pdf