Abracon Corporation ABM8X-102-32.000MHZ-T
ABM8X-102-32.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ABM8X-102-32.000MHZ-T
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ABM8X-102-32.000MHZ-T.pdf
Availability of ABM8X-102-32.000MHZ-T
QUANTITY
ABM8X-102-32.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABM8X-102-32.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ABM8X-102-32.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABM8X.pdfABM8X.stp
FamilyCrystals
SeriesABM8X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±25ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABM8X-102-32.000MHZ-T
Related LinksABM8X-102-, ABM8X-102-32.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABM8X-102-32.000MHZ-T Details Description
Related parts for ABM8X-102-32.000MHZ-T
IGBT 600V 13A 60W TO220AB datasheet.pdf
SW BASIC SPDT .1A .110QC 125V datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 2GB datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CARD EDGE W/GUIDES .156 44POS DL datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR16B/AE16G/APK16B datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG BLACK 2000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
1 X 72YD BULK datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf