Abracon Corporation ABNTC-0603-474J-4500F-T
ABNTC-0603-474J-4500F-T picture photo
Mfg. Part Number
ABNTC-0603-474J-4500F-T
Brief Description
NTC 470KOHM 5% 4500K 1%
Datasheet Download
ABNTC-0603-474J-4500F-T.pdf
Availability of ABNTC-0603-474J-4500F-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ABNTC-0603-474J-4500F-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABNTC-0603-474J-4500F-T
Internal Part NumberEIS-ABNTC-0603-474J-4500F-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelABNTC-0603.pdfABNTC-0603.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C470k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±1%
B0/50-
B25/504500K
B25/75-
B25/85-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABNTC-0603-474J-4500F-T
Related LinksABNTC-0603-, ABNTC-0603-474J-4500F-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABNTC-0603-474J-4500F-T Details Description
Related parts for ABNTC-0603-474J-4500F-T
PTC RESETTABLE 250MA 24V RAD datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFJ07A/AE07/AFH07T datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUAL LC-ST 1M datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 32.8 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
LABEL ID RATING 2.88"X1.75"YL/BK datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 110A MTK datasheet.pdf