Rose Bopla ABP10000200SET
ABP10000200SET picture photo
Mfg. Part Number
ABP10000200SET
Manufacturer
Product Category
Boxes
Brief Description
BOX ALUM BLACK 7.87"L X 4.17"W
Datasheet Download
ABP10000200SET.pdf
Availability of ABP10000200SET
QUANTITY
ABP10000200SET Order Process
Ship out your order
Specifications of ABP10000200SET
Internal Part NumberEIS-ABP10000200SET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileThe indestructible box from Rose+Bopla? - Another Geek Moment
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Featured ProductCustomize Your Enclosure
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBoxes
SeriesAlubos
Container TypeBox
Size / Dimension7.874" L x 4.173" W (200.00mm x 106.00mm)
Height1.260" (32.00mm)
Area (L x W)32.9" (212cm)
DesignEnd Panel(s)
MaterialMetal, Aluminum
ColorBlack
Thickness-
Features-
RatingsIP65
Material Flammability Rating-
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABP10000200SET
Related LinksABP1000, ABP10000200SET Datasheet, Rose Bopla Distributor
ABP10000200SET Details Description
Related parts for ABP10000200SET
IC SWITCH DUAL SPST 8TDFN datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 26POS DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1200A DO200 datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf