Abracon Corporation ABS07-32.768KHZ-9-T
ABS07-32.768KHZ-9-T picture photo
Mfg. Part Number
ABS07-32.768KHZ-9-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABS07-32.768KHZ-9-T.pdf
Availability of ABS07-32.768KHZ-9-T
QUANTITY
ABS07-32.768KHZ-9-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABS07-32.768KHZ-9-T
Internal Part NumberEIS-ABS07-32.768KHZ-9-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTuning Fork Crystals and Oscillators
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABS07.pdfABS07.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABS07
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABS07-32.768KHZ-9-T
Related LinksABS07-32., ABS07-32.768KHZ-9-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABS07-32.768KHZ-9-T Details Description
Related parts for ABS07-32.768KHZ-9-T
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100' datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 430MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
LIGHTING CONTROL PANEL 8 RELAY datasheet.pdf
CONN RCPT ASSY 150/11 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf