Abracon Corporation ABS10-32.768KHZ-4-T
ABS10-32.768KHZ-4-T picture photo
Mfg. Part Number
ABS10-32.768KHZ-4-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 30ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABS10-32.768KHZ-4-T.pdf
Availability of ABS10-32.768KHZ-4-T
QUANTITY
ABS10-32.768KHZ-4-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABS10-32.768KHZ-4-T
Internal Part NumberEIS-ABS10-32.768KHZ-4-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelABS10.pdfABS10.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesABS10
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABS10-32.768KHZ-4-T
Related LinksABS10-32., ABS10-32.768KHZ-4-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABS10-32.768KHZ-4-T Details Description
Related parts for ABS10-32.768KHZ-4-T
CONN RECEPT 3POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MT PINS datasheet.pdf
WIREWAY 90 DEG OUTSDE OPENG 6X6" datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 14TP RJ45 2FO datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf