Abracon Corporation ABS10-32.768KHZ-7-T
ABS10-32.768KHZ-7-T picture photo
Mfg. Part Number
ABS10-32.768KHZ-7-T
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 7pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
ABS10-32.768KHZ-7-T.pdf
Availability of ABS10-32.768KHZ-7-T
QUANTITY
ABS10-32.768KHZ-7-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ABS10-32.768KHZ-7-T
Internal Part NumberEIS-ABS10-32.768KHZ-7-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTuning Fork Crystals and Oscillators
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ABS10-32.768KHZ-7-T
Related LinksABS10-32., ABS10-32.768KHZ-7-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ABS10-32.768KHZ-7-T Details Description
Related parts for ABS10-32.768KHZ-7-T
CAP POLYMER 470UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
EVAL MOD LITE FOR TMS320C6678 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
GT05 TOUCH SCREEN MONO GR/RD/OR datasheet.pdf
RES 18K OHM .3W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 320MA 500 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS datasheet.pdf