TXC CORPORATION AC-54.000MBE-T
AC-54.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
AC-54.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AC-54.000MBE-T.pdf
Availability of AC-54.000MBE-T
QUANTITY
AC-54.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AC-54.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-AC-54.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AC-54.000MBE-T
Related LinksAC-54.0, AC-54.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AC-54.000MBE-T Details Description
Related parts for AC-54.000MBE-T
CONV DC-DC 48VIN 30A 2.5V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 400MA 620 MOHM datasheet.pdf
LED SHUEN WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 0.28 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf