Vishay/BCcomponents AC07000006800JAC00
AC07000006800JAC00 picture photo
Mfg. Part Number
AC07000006800JAC00
Brief Description
RES 680 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
AC07000006800JAC00.pdf
Availability of AC07000006800JAC00
QUANTITY
AC07000006800JAC00 Order Process
Ship out your order
Specifications of AC07000006800JAC00
Internal Part NumberEIS-AC07000006800JAC00
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient-10/ -80ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AC07000006800JAC00
Related LinksAC0700000, AC07000006800JAC00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
AC07000006800JAC00 Details Description
Related parts for AC07000006800JAC00
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 128BIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 6POS OR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 16POS .100 TIN datasheet.pdf
CONN SOCKET 10 PIN TIN W/STR REL datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 600W 300VIN 25A NEG datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf