Vishay/BCcomponents AC07000009101JAC00
AC07000009101JAC00 picture photo
Mfg. Part Number
AC07000009101JAC00
Brief Description
RES 9.1K OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
AC07000009101JAC00.pdf
Availability of AC07000009101JAC00
QUANTITY
AC07000009101JAC00 Order Process
Ship out your order
Specifications of AC07000009101JAC00
Internal Part NumberEIS-AC07000009101JAC00
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AC07000009101JAC00
Related LinksAC0700000, AC07000009101JAC00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
AC07000009101JAC00 Details Description
Related parts for AC07000009101JAC00
IDC CABLE - MDM40T/MC40G/MDM40T datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 343 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
STRIKER BODY datasheet.pdf
KP ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 630VDC datasheet.pdf