Amphenol Industrial ACA3100E16-11SB
ACA3100E16-11SB picture photo
Mfg. Part Number
ACA3100E16-11SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 2C 2#12 SKT RECP WALL
Datasheet Download
ACA3100E16-11SB.pdf
Availability of ACA3100E16-11SB
QUANTITY
ACA3100E16-11SB Order Process
Ship out your order
Specifications of ACA3100E16-11SB
Internal Part NumberEIS-ACA3100E16-11SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACA3100E16-11SB
Related LinksACA3100, ACA3100E16-11SB Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACA3100E16-11SB Details Description
Related parts for ACA3100E16-11SB
TOOL STRIP/CUT PVC THHN 10-6AWG datasheet.pdf
LED 2MM VERTICAL YELLOW PC MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 16-MLF datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG DMPLX 126UM datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
XLAMP XML COLOR LED RGB,W datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf