Amphenol Industrial ACA3102E28-5PB
ACA3102E28-5PB picture photo
Mfg. Part Number
ACA3102E28-5PB
Brief Description
ACB 5C 2#4 1#12 2#16 PIN RECPT
Datasheet Download
ACA3102E28-5PB.pdf
Availability of ACA3102E28-5PB
QUANTITY
ACA3102E28-5PB Order Process
Ship out your order
Specifications of ACA3102E28-5PB
Internal Part NumberEIS-ACA3102E28-5PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACA3102E28-5PB
Related LinksACA3102, ACA3102E28-5PB Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACA3102E28-5PB Details Description
Related parts for ACA3102E28-5PB
CONN HEADER 16POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CBL 28POS 0.5MM JMPR TYPE D 1' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 2POS W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
High Resolution 6 GHz Fractional-N Frequency Synthesizer IC datasheet.pdf