Amphenol Industrial ACAB06E20-16SBF80A176F42A232
ACAB06E20-16SBF80A176F42A232 picture photo
Mfg. Part Number
ACAB06E20-16SBF80A176F42A232
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 9C 2#12 7#16 SKT PLUG
Datasheet Download
ACAB06E20-16SBF80A176F42A232.pdf
Availability of ACAB06E20-16SBF80A176F42A232
QUANTITY
ACAB06E20-16SBF80A176F42A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACAB06E20-16SBF80A176F42A232
Internal Part NumberEIS-ACAB06E20-16SBF80A176F42A232
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACAB06E20-16SBF80A176F42A232
Related LinksACAB06E20-16SB, ACAB06E20-16SBF80A176F42A232 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACAB06E20-16SBF80A176F42A232 Details Description
Related parts for ACAB06E20-16SBF80A176F42A232
FIXED IND 4.3UH 230MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FIFO 4KX8 SYNC 25NS 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
20P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7S 1812 datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC KEYLESS ENTRY AFE 3CH 14DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf