Vishay/Beyschlag ACASA200122001P100
ACASA200122001P100 picture photo
Mfg. Part Number
ACASA200122001P100
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206
Datasheet Download
ACASA200122001P100.pdf
Availability of ACASA200122001P100
QUANTITY
ACASA200122001P100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACASA200122001P100
Internal Part NumberEIS-ACASA200122001P100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesACAS Thin Film Chip Resistor Array
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesACA - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACASA200122001P100
Related LinksACASA2001, ACASA200122001P100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
ACASA200122001P100 Details Description
Related parts for ACASA200122001P100
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 2.1KVAC SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 51C 36" YEL JACKS datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf