Vishay/Beyschlag ACASA2001S2001P1AT
ACASA2001S2001P1AT picture photo
Mfg. Part Number
ACASA2001S2001P1AT
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206
Datasheet Download
ACASA2001S2001P1AT.pdf
Availability of ACASA2001S2001P1AT
QUANTITY
ACASA2001S2001P1AT Order Process
Ship out your order
Specifications of ACASA2001S2001P1AT
Internal Part NumberEIS-ACASA2001S2001P1AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesACAS Thin Film Chip Resistor Array
Featured ProductACAS 0606 AT, ACAS 0612 AT Precision Thin Film Chip Resistor Array
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACASA2001S2001P1AT
Related LinksACASA2001, ACASA2001S2001P1AT Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
ACASA2001S2001P1AT Details Description
Related parts for ACASA2001S2001P1AT
RES 13 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 50W 48V DUAL 15A datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 13 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.78A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
LINEAR SLIDE datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER 4V 50A datasheet.pdf
26500 24C 24#20 S TH RECP LC datasheet.pdf
470UF 250V 30X45MM 105C 10000H datasheet.pdf