Vishay/Beyschlag ACASA470124701P100
ACASA470124701P100 picture photo
Mfg. Part Number
ACASA470124701P100
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Datasheet Download
ACASA470124701P100.pdf
Availability of ACASA470124701P100
QUANTITY
ACASA470124701P100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACASA470124701P100
Internal Part NumberEIS-ACASA470124701P100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesACAS Thin Film Chip Resistor Array
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesACA - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACASA470124701P100
Related LinksACASA4701, ACASA470124701P100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
ACASA470124701P100 Details Description
Related parts for ACASA470124701P100
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 0.5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
LABELS ID datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 175MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
PCB PLUG 180 3.81MM 3 POLE datasheet.pdf