TDK Corporation ACB2012L-030-T
ACB2012L-030-T picture photo
Mfg. Part Number
ACB2012L-030-T
Brief Description
FERRITE CHIP 30 OHM 500MA 2012
Datasheet Download
ACB2012L-030-T.pdf
Availability of ACB2012L-030-T
QUANTITY
ACB2012L-030-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACB2012L-030-T
Internal Part NumberEIS-ACB2012L-030-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency30 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACB2012L-030-T
Related LinksACB2012, ACB2012L-030-T Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACB2012L-030-T Details Description
Related parts for ACB2012L-030-T
CONN FORK INSUL 22-18 AWG #4 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 12V OUT datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS INLINE SKT datasheet.pdf