Sullins Connector Solutions ACB22DHRD
ACB22DHRD picture photo
Mfg. Part Number
ACB22DHRD
Brief Description
CONN CARD EXTEND 44POS .050"
Datasheet Download
ACB22DHRD.pdf
Availability of ACB22DHRD
QUANTITY
ACB22DHRD Order Process
Ship out your order
Specifications of ACB22DHRD
Internal Part NumberEIS-ACB22DHRD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACB22DHRD
Related LinksACB2, ACB22DHRD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACB22DHRD Details Description
Related parts for ACB22DHRD
IC DUAL MONO MULTIVIB 16SO datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-880S datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 20SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6V 20% 1810 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10A 33W datasheet.pdf