Sullins Connector Solutions ACB25DYFR
ACB25DYFR picture photo
Mfg. Part Number
ACB25DYFR
Brief Description
CONN CARDEDGE DL 50POS .050 SMD
Datasheet Download
ACB25DYFR.pdf
Availability of ACB25DYFR
QUANTITY
ACB25DYFR Order Process
Ship out your order
Specifications of ACB25DYFR
Internal Part NumberEIS-ACB25DYFR
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeSurface Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACB25DYFR
Related LinksACB2, ACB25DYFR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACB25DYFR Details Description
Related parts for ACB25DYFR
CAP ALUM 1000UF 450V SCREW datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN +/-15VOU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 150 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf