Amphenol Industrial ACC02A16-11P-025
ACC02A16-11P-025 picture photo
Mfg. Part Number
ACC02A16-11P-025
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AC 2C 2#12 PIN RECP
Datasheet Download
ACC02A16-11P-025.pdf
Availability of ACC02A16-11P-025
QUANTITY
ACC02A16-11P-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC02A16-11P-025
Internal Part NumberEIS-ACC02A16-11P-025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC02A16-11P-025
Related LinksACC02A16, ACC02A16-11P-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC02A16-11P-025 Details Description
Related parts for ACC02A16-11P-025
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
LED RED 1.35IN HIGH PC MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
REFLECTOR RECTANGULAR 2"X 3.5" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN MMCX CRIMP RA MALE PLUG 174 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf