Amphenol Industrial ACC02A40-35S-003
ACC02A40-35S-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACC02A40-35S-003
Brief Description
AC 35C 35#12 SKT RECP
Datasheet Download
ACC02A40-35S-003.pdf
Availability of ACC02A40-35S-003
QUANTITY
ACC02A40-35S-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC02A40-35S-003
Internal Part NumberEIS-ACC02A40-35S-003
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC02A40-35S-003
Related LinksACC02A40, ACC02A40-35S-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC02A40-35S-003 Details Description
Related parts for ACC02A40-35S-003
RECTIFIER BRIDGE 35A 800V GBPC datasheet.pdf
CONN CABLE ADPT PG 16/NPT 1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A 8UMAX datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPT ASSY datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf