Amphenol Industrial ACC02E20-19P-003
ACC02E20-19P-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACC02E20-19P-003
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AC 3C 3#8 PIN RECP
Datasheet Download
ACC02E20-19P-003.pdf
Availability of ACC02E20-19P-003
QUANTITY
ACC02E20-19P-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC02E20-19P-003
Internal Part NumberEIS-ACC02E20-19P-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC02E20-19P-003
Related LinksACC02E20, ACC02E20-19P-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC02E20-19P-003 Details Description
Related parts for ACC02E20-19P-003
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 94MM datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 385MA 650 MOHM datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf