Amphenol Industrial ACC06E12S-3S-A24
ACC06E12S-3S-A24 picture photo
Mfg. Part Number
ACC06E12S-3S-A24
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AC 2C 2#16S SKT PLUG
Datasheet Download
ACC06E12S-3S-A24.pdf
Availability of ACC06E12S-3S-A24
QUANTITY
ACC06E12S-3S-A24 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC06E12S-3S-A24
Internal Part NumberEIS-ACC06E12S-3S-A24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC06E12S-3S-A24
Related LinksACC06E12, ACC06E12S-3S-A24 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC06E12S-3S-A24 Details Description
Related parts for ACC06E12S-3S-A24
SWITCH MINI SPST-NC ROLLER.187QC datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 7POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE A 16POS datasheet.pdf
8 STUDIO MOBILE ACCESS CLIENT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 100COND 28AWG SHLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf