Amphenol Industrial ACC08A18-10S-003
ACC08A18-10S-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACC08A18-10S-003
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AC 4C 4#12 SKT PLUG RTANG
Datasheet Download
ACC08A18-10S-003.pdf
Availability of ACC08A18-10S-003
QUANTITY
ACC08A18-10S-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC08A18-10S-003
Internal Part NumberEIS-ACC08A18-10S-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC08A18-10S-003
Related LinksACC08A18, ACC08A18-10S-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC08A18-10S-003 Details Description
Related parts for ACC08A18-10S-003
CONN HEADER .100 SINGL STR 31POS datasheet.pdf
POLYSWITCH RXE SERIES 0.10A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRDG SELF-OSC 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SO datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf