Amphenol Industrial ACC08A18-19PB-003
ACC08A18-19PB-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACC08A18-19PB-003
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 10C 10#16 PIN PLUG
Datasheet Download
ACC08A18-19PB-003.pdf
Availability of ACC08A18-19PB-003
QUANTITY
ACC08A18-19PB-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC08A18-19PB-003
Internal Part NumberEIS-ACC08A18-19PB-003
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC08A18-19PB-003
Related LinksACC08A18, ACC08A18-19PB-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACC08A18-19PB-003 Details Description
Related parts for ACC08A18-19PB-003
CONN HEADER 10POS STR W/CLIP TIN datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
AB 3101A SHL KIT 16 CAD OD datasheet.pdf