Sullins Connector Solutions ACC10DRMZ
ACC10DRMZ picture photo
Mfg. Part Number
ACC10DRMZ
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100"
Datasheet Download
ACC10DRMZ.pdf
Availability of ACC10DRMZ
QUANTITY
ACC10DRMZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC10DRMZ
Internal Part NumberEIS-ACC10DRMZ
Number of Positions20
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC10DRMZ
Related LinksACC1, ACC10DRMZ Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC10DRMZ Details Description
Related parts for ACC10DRMZ
CAP CER 1UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
SWITCH UNITS datasheet.pdf
BOARD EVAL ZIGBEE COORD-RS232 datasheet.pdf
C/A 12FIB SM MPO-MPO datasheet.pdf
FLEXO WRAP 3/4" BLACK 100' datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 34MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V datasheet.pdf
SR BTS WW CS 9 ASY CH datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf