Sullins Connector Solutions ACC10DTMT-S664
ACC10DTMT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ACC10DTMT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100"
Datasheet Download
ACC10DTMT-S664.pdf
Availability of ACC10DTMT-S664
QUANTITY
ACC10DTMT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC10DTMT-S664
Internal Part NumberEIS-ACC10DTMT-S664
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC10DTMT-S664
Related LinksACC10DT, ACC10DTMT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC10DTMT-S664 Details Description
Related parts for ACC10DTMT-S664
SCR DBL HISCR 1200V 140A INTAPAK datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .400 32POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W STER 28TQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2312 datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf