Sullins Connector Solutions ACC15DKEH-S1191
ACC15DKEH-S1191 picture photo
Mfg. Part Number
ACC15DKEH-S1191
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100"
Datasheet Download
ACC15DKEH-S1191.pdf
Availability of ACC15DKEH-S1191
QUANTITY
ACC15DKEH-S1191 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC15DKEH-S1191
Internal Part NumberEIS-ACC15DKEH-S1191
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC15DKEH-S1191
Related LinksACC15DK, ACC15DKEH-S1191 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC15DKEH-S1191 Details Description
Related parts for ACC15DKEH-S1191
RES 0.01 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
TRIP INDICATOR 250V 37.6MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS 6.20MM YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
GDT 300V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf