Sullins Connector Solutions ACC15DPSS
ACC15DPSS picture photo
Mfg. Part Number
ACC15DPSS
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100"
Datasheet Download
ACC15DPSS.pdf
Availability of ACC15DPSS
QUANTITY
ACC15DPSS Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC15DPSS
Internal Part NumberEIS-ACC15DPSS
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeHairpin Bellows
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC15DPSS
Related LinksACC1, ACC15DPSS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC15DPSS Details Description
Related parts for ACC15DPSS
IDC CABLE - MPL64K/MC64G/MPL64K datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 201NS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 10COND 24AWG SLATE 500' datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 1% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
ER 6C 6#16S SKT PLUG datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf