Sullins Connector Solutions ACC15DREN-S13
ACC15DREN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ACC15DREN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
ACC15DREN-S13.pdf
Availability of ACC15DREN-S13
QUANTITY
ACC15DREN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC15DREN-S13
Internal Part NumberEIS-ACC15DREN-S13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC15DREN-S13
Related LinksACC15D, ACC15DREN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC15DREN-S13 Details Description
Related parts for ACC15DREN-S13
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ RRO 12DFN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 460MA 720 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
XFRMR 1CT:1CT/1CT:1.5CT SMD datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FPBGA datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM YELLOW datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS DUAL .100 STR datasheet.pdf